Temat bezpiecznego poruszania się na drodze to niezwykle ważny aspekt codziennego życia.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach poświęconych temu zagadnieniu . Dzieci poznały obowiązujące zasady bezpiecznego poruszania się po drodze a także same aktywnie podawały przykłady właściwych i niewłaściwych zachowań . Na koniec wykonały pracę plastyczną.
Aktualności
„Bezpieczeństwo na drodze”
- 1
Z KRONIKI DRUGOKLASISTÓW...
SPEKTAKL TETRALNY
"Czasem dobrze jest znaleźć swoje BEZPIECZNE MIEJSCE gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał, gdzie będziemy mogli być ze sobą..."
47 grudnia uczniowie klasy drugiej obejrzeli w Gminnym Centrum Kultury w Kłaju premierowe przedstawienie pt.: "BEZPIECZNE MIEJSCE", inspirowane książką "MAŁY KSIĄŻĘ". Sztuka poruszała kwestie dotyczące wyobraźni, wiary w piękne wartości, takie jak miłość, przyjaźń czy uważność. Widzowie dowiedzieli się iż istotą każdej przyjaźni jest " oswojenie się" czyli zbudowanie silnych więzów opartych na wzajemnej akceptacji i zrozumieniu.Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
Mikołajki w klasie 3
- 6
Warsztaty ceramiczne z pracownią ANGOBA
- 15
Praca z gliną doskonale wpływa na harmonijny rozwój dzieci, znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy (wycisza, uczy skupienia, cierpliwości i koncentracji podczas wykonywania kolejnych etapów). Zgniatanie, ugniatanie, wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka oraz przygotowuje rękę do nauki pisania, a ponadto rozwija wyobraźnię, zdolności manualne a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę.
Dziękujemy pracowni ANGOBA za ciekawe i wartościowe warsztaty przeprowadzone w pełnej zrozumienia, cierpliwości i uśmiechu atmosferze oraz za piękne prace dzieci w postaci kolorowych choinek i aniołków.Bożena Kmiecik
Mikołajki w Przedszkolu
- 69
Szósty grudnia to z pewnością jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu Przedszkola. Tego dnia odwiedza nas gość, na którego czekamy cały rok, starając się dobrze zachowywać, by zasłużyć sobie na wymarzony prezent.
Od samego rana wypatrywaliśmy sań i nadsłuchiwaliśmy dzwoneczka św. Mikołaja ... Na szczęście nie zapomniał o nas 😊 Na powitanie zaśpiewaliśmy Mu piosenkę z ilustracją ruchową. Następnie przyszła kolej na krótki quiz przygotowany przez Mikołaja (oczywiście znaliśmy odpowiedź na wszystkie pytania), po którym nastąpiło rozdanie prezentów.
Dziękujemy Ci drogi św. Mikołaju i Elfie … do zobaczenia za rok!
Przedszkolaki
Z KRONIKI DRUGOKLASISTÓW ...
6 GRUDNIA - DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
17" Wierzymy dziś w spotkanie
ze Świętym Mikołajem.
Dziś wszystko jest możliwe,
więc dzieci są szczęśliwe.
Już Mikołaju zapraszamy!
My grzeczne dzieci
na Ciebie w naszej klasie czekamy."
Tymi słowami drugoklasiści powitali długo wyczekiwanego gościa.
Radości nie było końca. Zdjęcia mówią same za siebie.
Kochany Święty Mikołaju - DZIĘKUJEMY!
Podziękowania
Zebrana i przekazana kwota ze sprzedaży kartek wyniosła 155zł.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie !
Joanna Marzec
Spotkanie ze świętym Mikołajem w Kopalni Soli w Bochni
- 73
5 grudnia uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do kopalni soli w Bochni. Jak się okazało w kopalni przebywał także św. Mikołaj, do którego zaprowadzić nas mieli nasi przewodnicy. Pierwszych wrażeń dostarczył zjazd pod ziemię szybem Campi, a kolejne czekały na nas w ciemnych, podziemnych korytarzach kopalni. Niezwykłą atrakcją był dla nas przejazd prawdziwą podziemną kolejką górniczą o nazwie „Kuba” – kolejka nazwana została tak na cześć ostatniego konia, który pracował w bocheńskich podziemiach. Podczas wędrówki w poszukiwaniu zaginionego worka św. Mikołaja poznawaliśmy historię najstarszej w Polsce kopalni soli, której początki sięgają czasów średniowiecza. Bardzo pięknym i ciekawym miejscem okazała się Kaplica św. Kingi, która, jak się dowiedzieliśmy, jest jedynym na świecie kościołem, przez który biegną tory kolejki i przejeżdża pociąg. Dzięki ekspozycji multimedialnej nasze zwiedzanie miało charakter swoistej podróży w czasie. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci szukały kolejnych wskazówek zawartych w liście od św. Mikołaja, dzięki którym mieliśmy do niego dotrzeć i poznać jego prawdziwą historię. Podczas spotkania każde dziecko zostało obdarowane drobnym upominkiem, a wspólne z nim zdjęcie jest dowodem na to, że istnieje on naprawdę. W czasie wolnym dzieci miały możliwość zagrania w piłkę nożną na podziemnym boisku, skorzystania z placu zabaw oraz zakupienia pamiątek. Czas w tym pięknym miejscu minął nasz szybko i przyszła pora, aby wyjechać na górę. Tradycyjnym górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże” pożegnaliśmy naszych przewodników, dziękując im tym samym za czas, który nam poświęcili i wiedzę, którą nam przekazali. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą i bardzo ciekawą lekcją.
Magdalena Marzec
Zima lubi dzieci!
- 9
"Nie zgadzam się"
Dnia 30.11.2023 r. w naszej szkole uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach terapeutyczno-wychowawczych - "Nie zgadzam się". Uczniowie brali czynny udział w ćwiczeniach interakcyjnych, zdobywali kompetencje w zakresie asertywności, zapoznali się z technikami stawiania granic, a także poszeżyli swoją wiedzę w zakresie stosowania prawidłowych postaw w kontaktach społecznych, co pozwoli im na rozwijanie i kształtowanie umiejętności prawidłowego rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych.
Agnieszka Biłos-Łacny
Jadwiga Janiczak
Zakończenie małopolskiego projektu „Już pływam” w klasach I-III
- 17
W czwartek 30 listopada 2023r. odbyły się nasze ostatnie zajęcia nauki pływania realizowane na basenie w Bochni. Przez 10 tygodni, co czwartek, w trzech grupach o zróżnicowanym poziomie trudności, uczestniczyliśmy w kursie przygotowującym do samodzielnego pływania różnymi stylami pływackimi. Uczniowie oprócz tego zapoznali się także z zasadami bezpiecznego zachowania się na basenie i otwartych akwenach. W zajęciach wykorzystano przybory dostępne na basenie: kółka, deski, makarony, piłki. W wolnych chwilach uczniowie korzystali z atrakcji basenu: jacuzzi oraz zjeżdżalni. Po zakończeniu projektu każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia podstawowego kursu nauki pływania, a instruktorzy pamiątkowe podziękowania za trud włożony podczas zajęć z dziećmi.
Dyskoteka Andrzejkowa klas 4-8
- 14
Andrzejki w klasach I-III
- 33
W środę 29 listopada w naszej szkole uczniowie klas I-III wzięli udział w zabawie andrzejkowej, która znana jest z wróżb, magii i dobrej zabawy.
Nasza wspólna andrzejkowa przygoda rozpoczęła się w klasach, gdzie mogliśmy się przygotować do czekających na nas atrakcji na dużej sali gimnastycznej. W tym roku gościliśmy p. Angelikę z Fiku-Miku, która porwała nas do zabawy, tańcem i skocznymi rytmami muzyki współczesnej. Uczniowie mieli również okazje wziąć udział w przygotowanych wróżbach. Chłopcy mogli poznać imię przyszłej wybranki, a dziewczynki- imię przyszłego męża. Były też wróżby z wyborem przyszłego zawodu oraz najbliższej przyszłości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne wpływające pozytywnie na budowanie relacji między rówieśnikami i integrację zespołu klasowego.
Po zakończonej zabawie czekał na nas poczęstunek w salach lekcyjnych, za który z całego serca dziękujemy Rodzicom.
Św. Andrzeju, do zobaczenia za rok!
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI MAŁE I DUŻE MISIE W PRZEDSZKOLU W GRODKOWICACH
- 102
Dnia 28 listopada w Przedszkolu w Grodkowicach odbył się GMINNY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO „MAŁE I DUŻE MISIE”. Na tę uroczystość zostali zaproszeni laureaci I etapu ze wszystkich przedszkoli zlokalizowanych na terenie gminy Kłaj. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy ze względu na wiek – trzy i czterolatki, pięciolatki i sześciolatki. Reprezentanci przedszkoli recytowali wiersze, których głównym bohaterem był miś, a jury w składzie: Pani Magdalena Godzic El-Hossein, Pani Małgorzata Balik i Pani Kamila Polak oceniało ich występy biorąc pod uwagę: głośność wypowiedzi oraz dykcję, interpretację utworu i ogólne wrażenie artystyczne.
Podczas obrad komisji konkursowej przedszkolaki, zgromadzeni na widowni nauczyciele przedszkoli, a także rodzice, mieli czas na poczęstunek. Dzieci radośnie wzięły udział w aktywności ruchowej z wykorzystaniem chusty animacyjnej, plastycznej – kolorując portret misia, a chętni mogli wykonać sobie pamiątkową fotografię w fotobudce.
Po tej chwili błogiego relaksu nadszedł czas na ogłoszenie przez Panią Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kłaju wyników konkursu. Wybór zwycięzców był bardzo trudnym zadaniem, ponieważ występy dzieci charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem talentu scenicznego.
Oto laureaci konkursu:
3-4 latki:
I miejsce Amelia Górecka Przedszkole w Grodkowicach
II miejsce Iga Ryś Przedszkole w Grodkowicach
III miejsce Nikodem Lany Przedszkole w Kłaju
Wyróżnienie Jan Witek Przedszkole w Kłaju
5 latki:
I miejsce Adrian Kukiełka Przedszkole w Brzeziu
II miejsce Dominika Kluza Przedszkole w Targowisku
III miejsce Antonina Rojek Przedszkole w Szarowie
Wyróżnienie Diana Krasenka Przedszkole w Dąbrowie
6 latki:
I miejsce Jakub Kościółek Przedszkole w Dąbrowie
II miejsce Samanta Cichy Przedszkole w Kłaju
III miejsce Jakub Holewa Przedszkole w Dąbrowie
Wyróżnienie Milena Kukiełka Przedszkole w Brzeziu
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Było nam niezwykle miło gościć małych artystów, jury, rodziców i nauczycieli przedszkoli.
Konkurs został sfinansowany przez Gminę Kłaj.
Organizatorzy: Kinga Guguła, Justyna Trzaskalska
Pierwszaki czytelnikami biblioteki szkolnej
- 18
W poniedziałek (27 listopada) uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Podczas spotkania z panią bibliotekarką Moniką Wolak, dowiedzieli się jak należy zachowywać się w bibliotece oraz poznali zasady wypożyczania książek i poszczególne punkty regulaminu biblioteki. Pani Monika przygotowała dla naszych pierwszaków ciekawe zagadki, dotyczące postaci z bajek i baśni. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować i czytać książki, a pani bibliotekarka dokonała uroczystego pasowania na czytelnika. W tym dniu pierwszoklasiści mogli po raz pierwszy wypożyczyć książkę z naszej szkolnej biblioteki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych książkowych bohaterów.
Magdalena Marzec
Andrzejki w przedszkolu
- 21
24 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Popularne święto skupione wokół wróżb, zabaw i tańców przyniosło nam wiele radości. Tego dnia przedszkolaki zostały odwiedzone przez starsze koleżanki ze szkoły, które przygotowały dla nich wiele atrakcji. Dzieci poznały swoje przyszłe zawody, sprawdziły, czy ich życie będzie szczęśliwe, wywróżyły imiona przyszłych mężów i żon. Wśród atrakcji był także czas na tradycyjne lanie wosku, czy wróżenie z kawy. Dzieci przygotowały własne maski i zamieniły się w stworzone przez siebie postacie. Na zakończenie tego magicznego dnia w każdej grupie odbyły się zabawy taneczne.
Kinga Guguła
Bezpieczeństwo w sieci
W naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu , sprzętu komputerowego oraz wszelkiej elektroniki. Adresatami omawianych treści byli uczniowie klas I-III. Uczniowie poznali zalety korzystania z internetu ale także potencjalne zagrożenia jakie mogą z tego wynikać. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach same poddając różne pomysły i sposoby rozwiązywania problemów.
Klasa V rządzi na Olimpie !
Dołącz do nas !
Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie świątecznych paczek, które tuż przed Świętem Bożego Narodzenia trafią do pacjentów oddziału onkologii i hepatologii Krakowskiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.
W naszej szkole zbiórka potrwa do 8.12.2023r.
Wszystkie rzeczy prosimy przekazywać do wychowawców klas lub do p. Joanny Marzec.
Zachęcamy wszystkie osoby o wielkich sercach o włączenie się do akcji! Niech na twarzach dzieci, które nie będą mogły spędzić najbliższych Świąt z rodziną, zagości uśmiech!
Dzień Życzliwości
- 12
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W tym dniu na korytarzach naszej szkoły zagościły „dobre słowa dla każdego”. Uczniowie mogli zacząć dzień od „zerwania” sobie miłego słowa i podania go dalej, aby sprawić radość koleżance lub koledze. Przesłanie akcji było proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
W DNIU ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ drugoklasiści ozdobili swoją klasę kreatywnymi pracami plastycznymi, dzięki którym uświadomili sobie czym jest życzliwość, co oznacza i jaki jest jej wpływ na jakość życia ludzi. Odgrywając scenki dramowe stwarzali sytuacje podczas których mogli obdarować się pozytywnymi emocjami i dobrymi uczynkami. Po uważnym obejrzeniu filmu na temat życzliwości, oznajmili z uśmiechem - ,,Teraz już wiemy, że życzliwość ma Wielką Moc"!
Pamiętajmy, że pozytywna energia którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.
Joanna Marzec
Archiwum Aktualności