Dnia 5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajki. W tym dniu szkolne pracownie oraz korytarze wypełniły się postaciami z naszych ulubionych bajek. W zabawie uczestniczyli zarówno przedszkolaki, uczniowie jak i nauczyciele. Stroje zachwycały pomysłowością oraz dopracowaniem szczegółów.
Aktualności
Dzień Postaci z Bajki
- 3
SZKOLNY PRZEGLĄD TALENTÓW
- 17
04.11.2021r. w naszej szkole, po raz kolejny, odbył się Szkolny Przegląd Talentów. Chęć zaprezentowania się zgłosiło 17 uczestników.
Na scenie można było podziwiać przeróżne talenty: wokalne, muzyczne, recytatorskie, sportowe oraz plastyczne, a także ciekawe choreografie taneczne. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz pamiątkowym dyplomem.
Wszystkim dzieciom, którzy uczestniczyli w przeglądzie gratulujemy odwagi i życzymy dużo samozaparcia w dalszej pracy nad rozwijaniem talentów. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję, podczas której znowu odkryjemy wspaniałe talenty naszych uczniów.
Joanna Marzec
Katarzyna Mazur
Przystąpiliśmy do akcji: "Szkoła Pamięta"
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI
- 20
W środę 27 października 20-osobowa grupa uczniów klas III i IV wraz z opiekunami była na wycieczce w Kopalni Soli w Bochni. Wyjechaliśmy wcześnie rano, by punktualnie przybyć na miejsce. Przywitano nas bardzo serdecznie i już o 8.30 zjechaliśmy windą górniczą na głębokość 212 m. Nasza grupa wybrała trasę 3-godzinną.
Historię kopalni soli w Bochni opowiedział dzieciom przewodnik.
Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni jest niezwykłą podróżą w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Dostępna w bocheńskiej kopalni Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawia, że spotykamy się m.in. z żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha Cystersa. Animacje oraz interaktywne prezentacje ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków sprawiają, że są wyjątkowym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkole. Pobyt w kopalni dał dzieciom także okazję do wesołej zabawy i relaksu w leczniczym mikroklimacie komór solnych.
Po wyczerpującym spacerze uczniowie odpoczywali w Komorze Ważyn spożywając posiłek oraz grając w piłkę.
Uczestnicy wrócili zadowoleni, zadając pytanie „Kiedy wybierzemy się na nocleg do kopalni?”
Monika Wolak
Aneta Kaczmarczyk-Dreczko
Dzień Origami
- 3
Tulipany, tulipany dzisiaj składamy.
25 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Origami. Z tej okazji uczniowie z klas 4-7 składali z papieru tulipany oraz różne zwierzątka metodą origami. Ku zaskoczeniu uczniów składanie okazało się proste a osiągnięty efekt budził radość na każdej buzi. Nie którzy złapali nawet bakcyla i nabrali ochoty na szybką powtórkę.
Joanna Łysek
Ślubowanie klasy pierwszej
- 3
14 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze, piosenki oraz zagadki dotyczące znajomości szkolnej rzeczywistości. Starsi koledzy z klasy II i III przygotowali także test uśmiechu dla naszych pierwszaków. Polegał on na zjedzeniu kawałka cytryny i następnie zaprezentowaniu pięknego uśmiechu. Dzielni pierwszoklasiści pięknie poradzili sobie z tym zadaniem.
Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszaków nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Specjalnym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor Iwona Marzec. Następnie naszym uczniom zostały wręczone dyplomy oraz upominki.
Po zakończeniu części oficjalnej na hali, pierwszoklasiści udali się do swojej klasy, która na ten dzień została specjalnie udekorowana. Rodzice przygotowali dla uczniów słodki poczęstunek na pięknie przystrojonych stołach. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.
Naszym Pierwszakom jeszcze raz życzymy, aby pobyt w szkole był Waszą najpiękniejszą przygodą pełną samych najlepszych ocen i wzorowego zachowania. Życzymy Wam, aby szkoła była dla Was nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności , ale także „drugim domem”, w którym zawsze będziecie się czuli bezpiecznie, spotkacie się z życzliwością i zrozumieniem rówieśników i dorosłych oraz nawiążecie nowe przyjaźnie.
Magdalena Marzec
Wizyta Lekkiego Teatru Przenośnego w Szkole Podstawowej w Grodkowicach
- 5
14.10.2021r. Szkołę Podstawową w Grodkowicach odwiedził Lekki Teatr Przenośny na co dzień działający przy Chorzowskim Centrum Kultury. Pani dyrektor Iwona Marzec na spektakl zaprosiła wszystkich pracowników szkoły obecnych a także emerytowanych oraz grupę rodziców najbardziej zaangażowanych w prace wykończeniowe i porządkowe przy nowym szkolnym budynku.
Niewiele osób wie o istnieniu Lekkiego Teatru Przenośnego, choć ten działa już od osiemnastu lat. W 1998 roku Mirosław Orzechowski, wówczas nauczyciel na szkolnym etacie w grodkowickiej szkole, otrzymał zadanie polegające na przygotowaniu kilku scenek na 800-lecie Targowiska. Scenki zachwyciły, a amatorska grupa po sześciu latach aktywnej działalności przeniosła się do Chorzowa. W Chorzowie występuje po dziś dzień. A ponieważ słowo „lekki” w nazwie zobowiązuje – proponują swojej publiczności przede wszystkim komedie i tragikomedie.
Gościom zgromadzonym w nowej sali gimnastycznej zaproponowano najnowszy spektakl pod jakże wymownym tytułem „Kurde balans i klas społecznych zmieszanie czyli o tym jak trudna jest komunikacja pomiędzy osobnikami o odmiennym uposażeniu ideowym”. Jest to komedia która, opisuje nonsensy naszego życia codziennego, a jednocześnie jest plastrem na nasze bóle. Trzy rewolucje w półtorej godziny. Wystąpienie przeciwko dobrym serduszkom, z których może wyniknąć wiele zła i przeciw złym serduszkom, z których też nic dobrego nie wynika. Autorem i reżyserem sztuki jest pan Mirosław Orzechowski. Muzykę napisał pan Wojciech Kiwer a zagrali:osobnik 1 – Wojciech Pyttel, osobnik 2 (Stanisław) – Szymon Szymański, osobnik 3 (Aleksander) – Bartosz Pyrzanowski i Piotr Stanisławski, osobnik 4, płci najwyraźniej żeńskiej (Fryderyka) – Beata Dziuba.
Komedia zachwyciła widzów .Aktorzy zostali obdarzeni gromkimi brawami. Po spektaklu zarówno aktorzy jak i widzowie zostali zaproszeni na kawę i ciasto. Wszyscy chętnie przystali na pomysł pani dyrektor aby mając takie możliwości lokalowe częściej organizować podobne imprezy dla lokalnej społeczności. Żegnając się z Lekkim Teatrem Przenośnym otrzymaliśmy zapewnienie o kolejnych odwiedzinach z nową sztuką.
DYSKOTEKA SZKOLNA
- 16
13 października 2021r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna dla wszystkich uczniów z klas IV – VIII. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 18:00 i trwała do godziny 20:00.Było to niecodzienne wydarzenie, ponieważ pierwszy raz mogliśmy się bawić na nowej sali gimnastycznej. Z tego właśnie powodu nie brakowało miejsca do zabawy oraz do przeprowadzenia różnego rodzaju konkursów. Dzięki pomocy i uprzejmości mamy naszych uczennic – pani Kamili, która jest animatorem mogliśmy wziąć udział w konkursie przeciągania liny pomiędzy chłopcami i dziewczynkami oraz tańców integracyjnych wszystkich uczniów. Podczas zabawy mieliśmy również wiele radości i śmiechu z powodu mierzenia różnego rodzaju gadżetów takich jak peruki i maski. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, ponieważ nie zabrakło ulubionych utworów naszych uczniów na wcześniej przygotowanej liście życzeń.
Karolina Kiełpińska
Wycieczka na Morskie Oko
- 89
W poniedziałek 11 października 2021r. uczniowie klas 4-8 pojechali nad Morskie Oko. Wycieczka ta miała przybliżyć nam nasze najwyższe polskie góry- Tatry oraz ich roślinność. Opiekunami były: p. Ewelina Szmist-Stokłosa, p. Joanna Łysek, p. Katarzyna Kościółek, a także p. Joanna Hopej. O Tatrach opowiedziała nam pani przewodnik.
Spod szkoły wyruszyliśmy około godziny 7.00, a na miejscu byliśmy już o 10.00. Po krótkim wprowadzeniu i ustaleniu zasad poruszania się w górach wyruszyliśmy w stronę Morskiego Oka. Droga w jedną stronę zajęła około 2,5 godziny. Pierwszy przystanek po 4 kilometrach miał miejsce przy Wodogrzmotach. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy dalej. Kiedy dotarliśmy na miejsce, pani przewodnik opowiedziała nam o stawie i otaczających go szczytach, m.in. o Mnichu, który doskonale było widać. Następnie mieliśmy 40-sto minutową przerwę w schronisku Stanisława Staszica. Po niej wyruszyliśmy w drogę powrotną. Gdy dotarliśmy z powrotem do autokaru była godzina 15.30. Pożegnaliśmy się z przewodniczką i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po 3 godzinach dotarliśmy na miejsce i wszyscy szczęśliwie rozeszliśmy się do domów.
Klasa 8
Dzień Dziewczynki w przedszkolu
- 8
Dzień Dziewczyn, inaczej Międzynarodowy Dzień Dziewczynek to święto, które rokrocznie obchodzone jest 11 października. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest przybliżenie społeczeństwu szczególnych wymagań przed jakimi stoją dziewczęta na całym świecie.
W naszym przedszkolu radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste 100 lat. Dziewczynki wzięły udział w wielu konkursach. Rywalizowały o tytuł: „Miss Zgadywanek”, „Miss Szybkości”, „Miss Liczenia”, „Miss Parkietu”, „Miss Zręczności”. Wiele radości sprawiły wszystkim dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy muzyczno-ruchowe. Na koniec dziewczynki z grup „Misie” i „Tygryski” zostały obdarowane koronami, a dziewczynki z grupy „Smerfy” laurkami wykonanymi przez rówieśników.
Bożena Kmiecik
Informacja
Drużyna Targowianki Targowisko prowadzi ciągłe nabory do SEKCJI PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT. Zachęcamy do dołączenia dziewczynki z całej Gminy Kłaj już od 3 roku życia! Nabory prowadzimy w różnych kategoriach wiekowych. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów tylko w grupach żeńskich. Jesteśmy jedyna szkółką w całym powiecie wielickim, która prowadzi treningi dla młodzieżowych sekcji dziewcząt oraz uczestniczy w rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim. Zachęcamy rodziców do dolączenia i wspólnej zabawy, gdyż Piłka Nożna w Targowiance to nie tylko treningi, ale również wycieczki edukacyjne i inne rozrywki, które sprawiają, iż na twarzach dzieci pojawia się uśmiech i zaangażowanie. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny z Prezesem Klubu pod nr tel. 883-729-361, lub przed profil facebookowy LKS TARGOWIANKA TARGOWISKO
Drużyna Targowianki Targowisko prowadzi ciągłe nabory do SEKCJI PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW. Zachęcamy do dołączenia chłopców już od 3 roku życia! Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Jesteśmy jedną z nielicznych szkółek piłkarskich, która prowadzi treningi dla tak małych dzieci. Ciągłe nabory prowadzimy w rocznikach 2018- 2006.Zachęcamy rodziców do dolączenia i wspólnej zabawy, gdyż Piłka Nożna w Targowiance to nie tylko treningi, ale również wycieczki edukacyjne i inne rozrywki, które sprawiają, iż na twarzach dzieci pojawia się uśmiech i zaangażowanie. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny z Prezesem Klubu pod nr tel. 883-729-361, lub przed profil facebookowy LKS TARGOWIANKA TARGOWISKO.
Podziękowania od Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom
W imieniu Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom pragnę serdecznie podziękować wszystkim dzieciom, rodzicom a także innym osobom, które włączyły się w zbiórkę karmy na rzecz bezdomnych zwierząt z terenów Bochni i okolic.Dobro zwierząt jest dla nas bardzo ważne. Chcielibyśmy od najmłodszych lat uświadamiać dzieciom jak ważna jest pomoc zwierzętom, które nie mają swoich opiekunów i ciepłego domu. Dzięki Wam ich brzuszki będą mogły zostać napełnione, co jest istotne, zwłaszcza w czasie jesieni i zimy kiedy zapotrzebowanie na pokarm wzrasta. Dziękujemy !
Prezes Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom- Marta Sosin
Zakończenie zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji zbiórki karmy na rzecz bezdomnych zwierząt pozostających pod opieką Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom.
https://www.facebook.com/groups/669781636460917/permalink/4161574470614932/
Katarzyna Mazur
Informacja
Drodzy Uczniowie!
W tym roku Nasza Szkoła przystąpiła do akcji - BOHATERON. Jest to ogólnopolska kampania, mająca na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.Prosimy o wykonanie kartek dla Powstańców (max. rozm A4), by podziękować im za wolną, niepodległą Ojczyznę.
Kartki można wrzucać do skrzynki ustawionej na parapecie okna przy sali 22 w dniach 21-27. X. 21r.
Zachęcamy do udziału w tej wyjątkowej akcji!
Światowe Dzień Tabliczki Mnożenia
- 15
Światowe Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony był w tym roku 1. października lecz z powodu przypadających w naszej szkole uroczystości przekazania hali sportowej, nasza szkoła świętowała Dzień Tabliczki Mnożenia 4 i 5 października. W tych dniach uczniowie z klas 3-8 szczególnie, intensywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. Najwięcej emocji budził tzw. " minuciak", który wyłonił mistrza tabliczki mnożenia w każdej z klas 4-8:
Klasa 4 - Anna Musiał
Klasa 5 - Oliwier Pilch
Klasa 6 - Martyna Banach
Klasa 7 - Mateusz Durbas
Klasa 8 - Emilia Turecka.
Ponadto na uczniów czekały quizy, szybkie zagadki oraz ćwiczenia interaktywne. Obchody tego dnia miały na celu zachęcenie wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, wprowadzenia ducha rywalizacji i wyrównania szans ale przede wszystkim ukazania, że matematyka jest atrakcyjna i wesoła.
Joanna Łysek
Oficjalnie otwarcie sali gimnastycznej w Grodkowicach
- 103
1 października zapisze się na stałe w historii Grodkowic. Tego dnia w Szkole Podstawowej nastąpiło uroczyste otwarcie sali gimnastycznej, które było spełnieniem marzeń i uwieńczeniem wieloletnich starań lokalnej społeczności.
Oficjalna część uroczystości odbyła się w nowej sali gimnastycznej, a rozpoczęło ją wspólnym odśpiewaniem hymnu. Dyrektor Szkoły Pani Iwona Marzec w imieniu własnym i organizatorów powitała wszystkich przybyłych gości, a byli to:
Reprezentujący Pana Wojewodę Dyrektor Jacek Kowalczyk
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Józef Gawron
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Łukasz Smółka
Małopolski Wicekurator Oświaty Pani Halina Cimer
Ksiądz proboszcz Parafii Brzezie Stanisław Maroszek
Ksiądz proboszcz Parafii Łężkowice Stanisław Śliwa
Starosta Powiatu Wielickiego Pan Adam Kociołek
Przewodniczący Rady Powiatu Pan Tomasz Tomala
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Zdzisław Prochwicz
Dyrektor Departamentu Funduszy Unijnych Pan Roman Wcisło
Wójta Gminy Kłaj Pan Zbigniew Strączek
Architekt Pan Michał Fedak
Przedstawiciel wykonawcy – kierownik robót Pani Aneta Chaupską
Sekretarza Gminy Kłaj Pan Zbigniewa Fic
Dyrektor GZEAS-U Pan Kazimierz Sroka
Dyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Kłaj:
Pani Małgorzata Sobkiewicz
Pani Patrycja Winzer
Pani Elżbieta Rybka
Pani Jadwiga Kluz
Pani Wiesława Kozień
Dyrektor GOPS-U Pan Bogdan Czyż
Pani Kamila Polak
Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieliczce Pani Maria Włodarz
Dyrektora Centrum Kultury w Kłaju Pani Magdalena El Hossen
Prezes Wodociągów Gminy Kłaj Pan Leszek Makowiecki
Emerytowani i byli Dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy tej szkoły:
Pani Genowefa Kowal
Pani Krystyna Raga – Łuczkiewicz
Pani Zofia Turecka
Pani Kazimiera Kaczmarczyk
Pan Wojciech Biernat
Pani Celina Niedziocha
Oraz Pan Sławomir Wiśniewski syn Pani Zofii Wiśniewskiej
Radni Gminy Kłaj,
Skarbnik Gminy Kłaj Pani Agnieszka Skowronek
Sołtysi Gminy Kłaj
Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Eliza Turecka
Pan Piotr Rajca
Pan Grzegorz Chudzicki
Następnie Ksiądz Proboszcz Stanisław Maroszek dokonał poświęcenia nowo wybudowanego obiektu. Po nim nastąpiło najbardziej doniosłe wydarzenie tego dnia, mianowicie akt przecięcia wstęgi, które ostatecznie potwierdziło, że sala gimnastyczna została oddana do użytku i odtąd ma służyć idei upowszechniania sportu w środowisku lokalnym.
W przemówieniu Pani Dyrektor przedstawiła historię budowy sali gimnastycznej, jak również ze wzruszeniem podziękowała wszystkim zaangażowanym w realizację tej dużej inwestycji. Następnie przekazała mikrofon zaproszonym gościom. W przemówieniach oficjeli nie brakowało gratulacji i życzeń, kierowanych szczególnie do uczniów. Życzono im powodzenia w rozgrywkach sportowych, wręczając przy tym, na dobry początek, prezenty, głównie w postaci sprzętu sportowego.
W drugiej części uczniowie szkoły przygotowali piękny i barwny program artystyczny. Oczy zebranych cieszył Polonez, Belgijka oraz Waka Waka. Zmysły słuchu zachwyciła natomiast Martynka Kutek uczennica klasy VII swoją rewelacyjną gra na skrzypcach. Precyzyjne ruchy i zwinność prezentowali wyjątkowo utalentowani karatecy, w tym również uczniowie grodkowickiej szkoły, z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego pod bacznym okiem senseia Rafała Wajdy. Pani Ewa Lipińska – Glica wraz ze swoją grupą z Akademii Ruchu zaprosili gości do obejrzenia pokazu talentów tanecznych do muzyki jazz, hip hop, a nawet disco.
Nie mogło również obyć się bez prezentacji multimedialnej, ukazującej fotografie z wszystkich etapów budowy sali gimnastycznej.
Wisienką na torcie był występ Młodzieżowo-Dziecięcego Zespołu Góralskiego „Jaferniocek” Młodzi muzycy zaprezentowali największe przeboje ze swojego repertuaru.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak okazałego obiektu, ponieważ jest to miejsce tak bardzo wyczekiwane przez nas wszystkich, umożliwiające rozwijanie sprawności fizycznej oraz organizowanie wydarzeń kulturalnych. Mamy ogromną nadzieję, że to miejsce rozwinie w uczniach zamiłowanie do sportu oraz w przyszłości zaowocuje sukcesami na arenach polskich i międzynarodowych.
Karolina Kiełpińska
Projekt edukacyjny - Emocja
W roku szkolnym 2021/22 w klasie drugiej w naszej szkole realizowany jest Międzynarodowy Projekt "Emocja". Uczniowie spotykają się raz w tygodniu i realizują cele zawarte w programie.
CELE OGÓLNE PROJEKTU:- Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
- Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
- Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób.
- Integracja zespołu klasowego.
- Współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.
- Wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
- Tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.
Informacja
Szkolny klub wolontariusza prowadzi zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt pozostających pod opieką Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom. Karmę można przynosić do Mikołaja Swietka kl. 7, Julii Strzebonskiej lub Martyny Świętej z kl. 6. Przyjmujemy każda ilość karmy, mile widziana mokra. Zbiórka trwa do 8 października.
Katarzyna Mazur
Dzień Chłopaka w Przedszkolu
- 8
Dnia 30 września obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Chłopaka. W grupie Misie obchodom tego święta towarzyszył motyw superbohatera. Chłopcy przy dopingu koleżanek wykonywali konkurencje zręcznościowe, by udowodnić, iż zasługują na miano Supermana. Brawo! Dziewczynki wykonały dla chłopców laurkę z ich rączek z ulubioną postacią – Ninjago. Tygryski tego dnia wyłonili w drodze ciekawych zabaw – mistrza celnego rzutu i mistrza parkietu, wzięli udziałw wyzwaniu pt. „Fryzjer” zaplatając warkocze, a także uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych. Smerfy rozpoczęły świętowanie od ułożenia hasła „Dzień chłopaka” z rozsypanki literowej, następnie w drodze ekspresji słownej poznali cechy uprzejmego chłopca, stanęli do konkurencji by wyłonić Mistrza Sprawności i Omnibusa, a także rozwiązywali quiz „Wiem jak się zachować”.
W każdej z grup mali mężczyźni obdarowani zostali serdecznymi życzeniami, uściskami i tatuażami. Bardzo dziękujemy Rodzicom Przedszkolaków za przygotowanie słodyczy oraz upominków.
Justyna Trzaskalska
Misie z Grodkowic rozpoczynają realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”
Twórcze Misie przystępują do projektu edukacyjnego „Zabawa sztuką” zgodnego z założeniami pedagogiki freblowskiej, którego głównym celem jest propagowanie sztuki w korelacjiz kompetencjami kluczowymi.
We środę 29 września zrealizowaliśmy zadanie pod tytułem „Sztuka ziemi (land art)” – stworzyliśmy obraz przedstawiający leśnego ludzika przy użyciu materiału przyrodniczego – szyszek, kasztanów, liści, kwiatów, patyków i jarzębiny.
Podczas pracy rozwijaliśmy postawę twórczą, zainteresowanie światem przyrody, orientację w schemacie ciała, a także budowaliśmy więź społeczną w naszej grupie.
Justyna Trzaskalska, koordynator projektu
Archiwum Aktualności